none
C# Derleme Hatası RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Selamun Aleykum arkadaşlar.Bir proje geliştirdim.Projemde 2 adet form var vede 2 adet ekran.Ekranları genişlet ile kullanılıyor.Bir formum ana masaüstünde çalışmakta diğeri ise diğper ekranda çalışmakta.2 formda ana form tarafından aktive edilmekte.Fakat programı direk f5 ile çalıştırınca derleyince 2 formda ana masaüstünde oluşuyor fakat ben 2.formun "this.Left=1920" satırına yada load scopunun herhangi bir yerine f9 breakpoint koyup step derleme yaptığımda çalışıyor.Neden olabilir.Sorunu nedir bilen ve yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.
  Kodum Şöyle:

  private void Form2_Loaded(object sender,EventArgs e)

  {

  this.Left = 1920;

  this.Top = 0;

  }

  Buda Form1 (Ana) Formun ki:

  private void Form1_Loaded(object sender,EventArgs e)

  {

  Form2 Frm2 = new Form2();

  Frm2.Show();

  }

  Dediğim gibi Form2 nin load bölgesinde herhangi bir yere breakpoint koyunca sistem çalışıyor sıkıntı yok fakat direk debug edince çalışmıyor 2 form aynı yerde çıkıyor.
  Teşekkürler.....
  NOT:Tam kodlar bu kadar değil.Biraz fazla olduğundan sadece bunları koydum.Umarım sıkıntı olmaz.....

  23 Ağustos 2016 Salı 15:43

Tüm Yanıtlar

 • Loaded nedir o load değilmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum. Load eventı formun ekrana basılmasından önceki olaydır. Bileşenler oluşturulmuş memory e aktarılmış ve çeşitli ayarlarını yapıp ekrana açılarak shown eventine sıra geçer. Sen bu top left olayını bir shown da denesene belki iş görür. Bu arada loaded hakikaten aklıma takıldı linux makinadayım bakamıyorumda.

  Fullstack Developer

  23 Ağustos 2016 Salı 18:00
 • Loaded WPF de kullanılan Load ise C# de ben bu projeyi WPF tasarladım. :)
  Fakat hocam step derleme ile oluyor direk debug ile olmuyor birde garip olan şu var başka pc de aynı donanım onda oluyor hiç sıkıntı çıkarmıyor.Ve bu program yaklaşık olarak 2 haftadır sıkıntısız çalıştı son 2 gün anlamsızlazmaya başladı.Çözemedim.Clean ledim rebuild assembly isim ve versiyon değiştirdim,yolunu değiştirdim,.NET derleme versiyonunu ama sonuç aynı.
  Cevap için de teşekkürler...
  Bu arada bende Linux (Kali Linux a)geçme niyetindeyim.Umarım niyetim doğru olandır.....

  23 Ağustos 2016 Salı 18:13
 • Formu sola çeken asenkron başka bir şey vardır. Loaded eventi yerine ContentRendered eventini kullanabilirsin.
  24 Ağustos 2016 Çarşamba 06:36