none
Tabloya yazmama drumunu loglama RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar,

  Elimde 2 adet DB var.

  A DB sinin x tablosuna yazılan.

  B DB sinin de x tablosuna yazılıyor fakat bazen kayıtlar incelendiğinde A DB sinin x tablosunda olan B DB sinin x tablosunda yer almıyor.Bu tür yazmama durumunu nasıl yakalayabiliriz.

  Log olarak bu bilgileri bir yerde nasıl toplarız.

  Teşk.

  15 Ocak 2013 Salı 14:23

Tüm Yanıtlar

 • A'dan B'ye nasıl yazdığınız önemli. Normal şartlar altında eğer bu işi trigger veya replication ile yapıyorsanız COMMIT mekanizmasından dolayı yazmaması mümkün değil. Eğer bu işi manuel yapıyorsanız B'ye yazdığınız programda bu loglamaya yapabilirsiniz. Veya belli periyotlarda 2 sistem arasındaki farkları listeyebilirsiniz.

  Ahmet Kaymaz
  http://www.ahmetkaymaz.com
  C# VB.NET ASP.NET kitabı

  15 Ocak 2013 Salı 15:42
 • Ben anlatamadım galiba,

  Demek istediğim bu şekilde iki DB de de bu tablolara aynı veriler yazılıyor replica yok.fakat bir db de Lock yada herhangi bir durumla karşılaşıyor ki yazamıyor.Bu yüzden bunu yakmak ve kayıt altına nasıl alabilir bunun hakkında bilgi edinmek istiyorum...

  15 Ocak 2013 Salı 16:03
 • Aynı anda 2 DB'ye nasıl yazabiliyorsunuz. Ya uygulamanız içerisinde klasik bir şekilde arka arkaya 2 INSERT çalıştırıyorsunuzdur veya bahsettiğim şekilde yapıyorsunuzdur. Eğer INSERT işlemlerini kendiniz yapıyorsanız orada Error Handling yaparak LOG tablosuna yazabilirsiniz.


  Ahmet Kaymaz
  http://www.ahmetkaymaz.com
  C# VB.NET ASP.NET kitabı

  15 Ocak 2013 Salı 16:07
 • Programımız var aynı anda ik tarafa da veri basıyo aynı verileri ve A database üzerinde çok yoğun işlemler oluyo çünkü büyük bir arayüz programı üstüğnde ve üzerinde 2000 e yakın kişi işlem gerçekleştiriyor çeşit çeşit bunu engelleyen o sıra o veriyi basamamsının sebebini bulmak istiyorum ve bunuda loglamak istiyorum?
  16 Ocak 2013 Çarşamba 07:14