none
SQL Log dosyası RRS feed

Tüm Yanıtlar

 • ne gibi?olan biteni kaydediyor zaten,manuel olarak girdiğinde karşılığını bulamaz ise sıkıntı çıkartır başına.
  8 Ağustos 2016 Pazartesi 08:01
 • ne yapmak istiyorsun zaten sql ile ilgili işlemlerde kendisi yapıyor. sen yazmış olduğun .exe için kullanmak istiyorsun .txt dosyasında tuta bilirsin.
  8 Ağustos 2016 Pazartesi 08:12
 • dediğiniz gibi tüm kayıtları tutan txt tarzında bir log çalışmam var. her günü ayrı dosyada tutuyor. (ekleme, silme kayıtlarını ve hatta kayıt detaylarını)  fakat bunlar kullanıcının bilgisayarında kalıyor. bunu merkezileştirmek istiyorum. sql log kayıtlarını listeleyen bir kod buldum ama orda sadece transactionların saatini adını vs yazıyor. daha detay bilgi kaydediyor mu? örneğin hangi kaydın silindiğini, hangi kaydın değiştirildiğini, ekleme önemli değil de silme ve kaydetme kimin tarafından ve hangi kayıtta yapıldığını gösterir bir bilgi var mı o dosyada? (kaydın içeriği ile ilgili) gerçi öyle olsa bu log dosyası ana dosyanın 5-10 katı büyüklüğünde olması lazım mantıken o da pek uygun bir şey olur mu bilmiyorum.
  8 Ağustos 2016 Pazartesi 08:29
 • trigger kullanımına bak o konuda.değiştirilen veritabanına bir trigger eklersin detayları da inserted,deleted özellikler ile alırsın saatini getdate kullanıcısını da select SUSER_NAME() ile öğrenebiliyorsun bunlar da trigger ile eklettirirsin tek bakman gereken trigger ile aynı db de log oluşturman
  8 Ağustos 2016 Pazartesi 08:42
 • ok onu biliyordum. tşkkrler. başka bir yöntemi vardır belki diye düşündüm. logdosyası içinde..
  8 Ağustos 2016 Pazartesi 08:45