none
C# ile Visual C# ın farkı nedir ? RRS feed

 • Soru

 • C# Microsoft tarafından geliştirilmiş bir yazılım dilidir fakat Microsoft kendisinin olan C# teknolojisini kullanırken neden ona "Visual C#" diye adlandırıyor merak ediyorum.Başka C# teknolojileri mevcut mudur ?.Hep gözüme çarpan bir ayrıntı olmuştur.

  Teşekkürler

  11 Kasım 2015 Çarşamba 19:46

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Örneğin , Unity de C# kullabiliyorsun.
  11 Kasım 2015 Çarşamba 20:57
 • Hayir C# tek. C# dilin adi. Bu dil (ve baska diller) icin grafik arayuzleri kullanarak uygulama gelistirme ortami (IDE - Integrated Development Environment) Visual Studio.  Microsoft bu "Visual" on ekini .Net'den cok onceleri baslatti ( VFP - Visual Foxpro, VB - Visual basic ve sonrasinda ilk Visual Studio, VS 5? - nedense VS 1, 2... yok). Belki de VFP bunlarin ilki (VFP 3.0). Microsoft Fox software'den Foxpro'yu satin aldiktan sonra once Foxpro for Windows (2.6) oldu (windows 3.1'de), ardindan ilk OOP versiyonunu VFP 3.0 olarak cikardi. Ondan sonra her yerde Visual lafini kullanmaya basladi, bir cesit pazarlama taktigi gibi.
  11 Kasım 2015 Çarşamba 21:01
  Yanıtlayıcı
 • MonoDevelop gibi farklı C# derleyicileri de var , kendi ürününü bunlardan ayırmak için bu adı koymuş olabilir. Visual C# deyince Windows platformunda VisualStudio ile geliştirilen C# dili diye anlayabiliriz bence.

  www.mvcblog.org
  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com

  11 Kasım 2015 Çarşamba 22:23
  Moderatör
 • Deleted
  12 Kasım 2015 Perşembe 00:43
 • C# dili standartlara girmiş bir dildir. Mono gibi diğer diller C# standartına bakılarak geliştirilirler. Microsoft kendisi C# dilini Visual C# adı ile markalaştırır.

  Bu durumda Visual C# için , C# dili standartlarının Microsoft tarafından kullanılan halidir diyebiliriz.


  http://www.enginpolat.com

  20 Kasım 2015 Cuma 09:49
 • Mono platformu var ama mono dili nedir? Mono platformunda da C# ya da baska bir .Net dili kullanabiliyorsunuz ama Mono dili neymis ben de merak ettim. Aradim ama oyle bir dil bulamadim, emin misiniz varligindan? Kaynak gosterebilir misiniz inceleyelim. 

  Visual C# basitce, MS'un  C#  uygulamasi ve IDE'ye verilen ad degil mi? Baz dil sonucta tek degil mi? 


  20 Kasım 2015 Cuma 15:51
  Yanıtlayıcı