none
Microsoft | Are You Certifiable? Microsoft Teknolojileri Konusunda Kendinizi Sınayın! RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Microsoft sertifikalarını alabilecek kadar bilgi birikiminiz var mı? Bu sorunun cevabını eğlenerek bulabilirsiniz. Microsoft Learning yardımıyla geliştirilen Are You Certifiable? adlı çevrimiçi oyun ile Microsoft ürünleri hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu ölçmek mümkün. Kullanıcı girişi yapmadan da oynayabileceğiniz oyun kullanıcı girişi yaptığınız takdirde daha fazla soru ve özellik ile karşımıza çıkıyor.

  Sahne ışıkları altında oluşturacağımız karakter için bir isim,bir uzmanlık alanı (IT PRO ve Developer adında 2 seçeneğimiz mevcut) ve bir avatar seçip devam ediyoruz. Karşımıza Windows 7,IT Fundementals,IT Professional,Dev Fundementals ve Developer adında 5 farklı kategori çıkıyor. Bu kategorilerde cevaplamanız gereken farklı seviyelerde onlarca soru bulunmakta.

  Alanı seçip devam dediğinizde soru penceresini görüyoruz. Cevap süresi,sorunun zorluk seviyesi,konusu,puanımız ve biraz da rekabet getiren çevrimiçi diğer kullanıcıların puanları bir liste olarak yer alıyor. Soruyu okuyup cevapla butonuna tıkladıktan sonra karşımıza seçenekler çıkıyor ve geri sayım başlıyor,bu süre içerisinde isterseniz soruyu tekrar görebilirsiniz.

  Cevap sürenizin kısa olması doğru cevap vermeniz gibi durumlarda bazı başarı ünvanları ile ödüllendiriliyorsunuz. Yine sorunun size gönderilmesi için bir seçenekte mevcut.


  Microsoft teknolojilerini kullanma konusunda yetkinliğini ispat edip sertifika almayı düşünen kullanıcılarımız için eğlenceli bir başlangıç olabileceği gibi birçok kişinin oyundan az ya da çok faydalanacağı düşüncesindeyim.

  Are You Certifiable?

  İyi eğlenceler,


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  3 Ocak 2011 Pazartesi 09:39
  Moderatör