none
Sıfrdan Yazılmış Web Sitesini Azure'a Publis etme hatası? RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Selamlar

  Windows phone uygulamam için yazdığım web servisim içinde olduğu bir boş bir web uygulaması oluşturdum. Bu boş web uygulamam içerisinde birden fazla web servis .asmx dosyası var aynı zamanda ikide class var. Metodlarımı linq to sql ile yazdım. 

  Problemimi ise visual studio üzerinden ve azure portal publissetting dosyası üzerinden uygulamayı publish ettiğimde bir iç servis hatası nedeniyle sitenin açılmadığını söylüyor. bu olayı defalarca denedim. Israrla bir veritabanının seçilmediğin söylüyor! seçmeme rağmen. Daha önce böyle birşeyle karşılan var mıdır acaba? Acil yardıma ihtiyacım var!

  Teşekkür ederim :)


  thaldi

  • Değiştirilmiş Tür Özgür Tekbaş 24 Nisan 2014 Perşembe 14:18 Azure
  18 Nisan 2014 Cuma 18:41

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Belirttiğiniz hatanın tam metnini şayet varsa hata kodunu da paylaşırsanız, aynı sorunu yaşamış ya da konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar daha net cevaplar verebilirler belki.

  İyi çalışmalar.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft urunleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ucretsiz sunmaktadır. Bu icerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk ustlenildiği anlamına gelmez. İletişim : ozgurtekbas[at]live[nokta]com

  19 Nisan 2014 Cumartesi 18:04
 • verdiği hata site yayınlandıktan sonra açılmıyor ve bir iç sunucu hatası olduğunu söylüyor.

           web config içerisindeki şu kod
      <section name="scriptResourceHandler" type="System.Web.Configuration.ScriptingScriptResourceHandlerSection, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="true" allowDefinition="MachineToApplication" />

  bu kodu kırmızaya boyuyor ancak açıklaması yok anlayamadım..  thaldi


  • Düzenleyen YavuzSelim 19 Nisan 2014 Cumartesi 19:16
  19 Nisan 2014 Cumartesi 19:15