none
Web Sayfama Nereden Geldi RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Arkadaşlar siteme gelirken hangi sitelerden gelindiğini, eğer arama motorları ile geldiyse arama motorlarında ne aratmış bunları bulmak istiyorum. bunun için

   

  HttpContext.Current.Request.ServerVariables["HTTP_REFERER"]
  //yada
  Request.UrlReferrer
  kodlarını kullanıyorum. bu kodla aldığım refer sayfa adresini db ye kaydediyorum. şunu fark ettim. Google den gelen url lerin querystring bölümü yok sadece googleden geldiği belli. yardımcı olabilirmisiniz. yadex ve bing ten gelen veriler var. şimdiden teşekkür ederim.

  Edit: şunu fark ettim. siteye gelen kullanıcı eğer googleden geliyorsa ve internet explorer kullanıyorsa hiç kayıt yapılmıyor. Google crom kullanıyorsa o zaman sadece Google.com.tr den geldiği belli oluyor. fakat diğer yandex ve bing te yada başka sitede hiç sorun yok url ler ile kayıtlı.

   

   


  • Düzenleyen ahmkub 8 Mart 2014 Cumartesi 18:36
  • Değiştirilmiş Tür Özgür Tekbaş 14 Mart 2014 Cuma 07:31
  8 Mart 2014 Cumartesi 18:24

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba;

  Burada bazı açıklamalar var. İsterseniz bir inceleyin. Ayrıca Burada google'la alakalı olarak, sizin sorununuza benzer bir sorun belirtilmiş. Bir çözüm önerisinde bulunulmuş. Dilerseniz inceleyin.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft urunleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ucretsiz sunmaktadır. Bu icerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk ustlenildiği anlamına gelmez. Iletişim: Mail Gönder

  8 Mart 2014 Cumartesi 20:23
  Moderatör
 • Hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat örnek verdiğiniz makalede aynı yöntem anlatılmış.hemen hemen aynı şeyleri yapmışız. ikinci sorunda ise soruyu soran örneğin

  www.google.com.tr/q=arama+metni gibi refer sayadan sadece q dan sonrasını nasıl alırım demiş. cevap olarakta index of kullanarak alabilirsin demişler.

  edit: yani hocam bunlar sorunumun cevabı değil. hala arayış içindeyim çözüm sunan olursa çok sevinirim. tekrar teşekkürler.


  • Düzenleyen ahmkub 8 Mart 2014 Cumartesi 22:43
  8 Mart 2014 Cumartesi 22:42
 • Sorun devam ediyor. Arkadaşlar bir el atın.
  9 Mart 2014 Pazar 14:23
 • az önce javascript ile almayı denedim sonuç yine aynı.

  <SCRIPT LANGUAGE=JAVASCRIPT TYPE="TEXT/JAVASCRIPT">
  <!-- Hide script from old browsers
   if (document.referrer != '')
  document.write('Thanks for visiting from ' + document.referrer);
  //-- Stop hiding script -->
  </SCRIPT>

  ŞUNU FARK ETTİM. K ARAMA SAYFASI HTTPS OLDUĞU İÇİN OLABİLİRMİ. SANIRIM BUNDAN. GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM..

  9 Mart 2014 Pazar 21:02