none
MS SQL Server 2005 Express Edition RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Vmware üzerindeki 2003 R2 Std edition işletim sistemi üzerinde bulunan SQL 2005 'i kaldırdım. Kaldırdıktan sonra SQL Browser servisi çalışmaya devam etti. Sonrasında yeniden SQL 2005 Express kurmaya çalıştım. Ancak "The SQL Service failed to start. Fore more information, see the SQL Server Books Online Topics,.." şeklinde hata mesajı veriyor ve yükleme başarıyla sona ermiyor.

  Log dosyalarını kontrol ettim. https://apps.ttnetbulutu.com/d/?6T2PDLPP Parola 1234 tür.

  Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

  13 Şubat 2012 Pazartesi 06:39

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Yeniden kurarken servisleri start etmesi için hangi user' ı girdiniz acaba (kurulum aşamasında), burada default olan seçenekler vardır Local System ve Network Service, eğer burada spesifik bir kullanıcı girdiyseniz bununla ilgili problem yaşıyor olabilirsiniz, kurulumu yeniden başlatıp ilgili alanda Local System' i seçmenizi öneririm. 


  Mikail NAZLI

  16 Şubat 2012 Perşembe 13:01
 • Merhaba Kaan,

  Mikail bey'in işart etiği noktaları kontrol ettiniz mi? Konu hakkında geri dönüş sağlayabilirmisin?

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  17 Şubat 2012 Cuma 10:55