locked
işlem başka bir işlem tarafından kullanılıyor RRS feed

 • Soru

 • ImageSourcei=newImageSourceConverter().ConvertFromString(item.foto) asImageSource;

                     

  imgimaj.Source=i;

                     

  i=null;

  veritabanından parça resimlerini getirirken bu şekilde getiriyorum ve getirdikten sonra bağlantı kalmasın diye null yapmayı denedim silme kısmında n yaptıysam işlem başka bir işlem tarafından kullanılıyor diyor silmiyor

  silme kısmında veriyi silmeden önce denedim olmadı ,veriyi sildikten sonra silmeyi denedim resimleri olmadı, verileri sildim silindi msj aldıktan sonra denedim olmadı sorguda yukarıda olduğu gibi gelen veriyi null yapmaya çalıştım silme kısmında imageyi sourcunu null yaptım gene olmadı. yukardaki imagesource bağlantı kodunu comment out edince kapatınca normal birşekide siliyor anladığım kadarıyla bu kod resim dosyasını kilitliyor saygı değer ustalarım ve arkadaşlarım bu resmi nasıl silecem.

  silme yöntemim veritabanında yolunu tuttuğum resmi ve bilgileri önce siliyorum ardından file.exist ile resmi kontrol edip file.delete ile silmeye çalışıyorum yazacağınız yorumlar ve yardımlar için hepinize teşekkür ediyorum iyi akşamlar herkese.

  28 Ocak 2015 Çarşamba 14:44

Yanıtlar

 • Resimleri pictureboxta görüntülüyorsan ve yolunu belli bir klasorden alıyorsan aşağıdaki gibi kullan ben böyle kullanarak aşabildim.

  PicBox.Image = Image.FromFile("ServerResimYolu");


  29 Ocak 2015 Perşembe 09:08