none
📌שיפור ביצועים ותאימות על ידי שימוש בקידוד UTF8 אשר נוסף בגרסת SQL 2019 - נפגשים Online ביום חמישי 27 ביוני, בשעה 18:00 שעון ישראל📢 RRS feed

 • דיון כללי

 • שלום מקבוצת PASS בעברית,

  📌הזמנה למפגש החודשי של הקבוצה העולמית של PASS בשפה העברית, ביום חמישי, 27 ביוני, בשעה 18:00 שעון ישראל🕒

  ✔️ נושא המפגש הקרוב: שיפור הביצועים והתאימות על ידי שימוש בקידוד UTF8 אשר נוסף בגרסת SQL 2019

  בתחילת הדרך על מנת לתמוך בריבוי שפות, שרתי SQL הוסיפו את האפשרות לשימוש ב UNICODE בקידוד UCS-2, אשר עושה שימוש ב 2 בתים למיפוי של 65,536 נקודות קוד. עם הזמן נוספה התמיכה בקידוד UTF-16, אשר בנוי משתי נקודות קוד של UCS-2, ולכן עושה שימוש ב 2 או 4 בתים ומאפשר למפות 1,114,112 נקודות קוד. על מנת לתמוך בקידודים של UNICODE מייקרוסופט לא עשו שימוש בסוג הנתונים הקיים לטקסט אלא החליטו לייצר סוג נתונים חדש NVARCHAR/NCHAR המסומן באות N (קיצור של "National Character"), ובכך יצאנו למסע של חוסר תאימות אשר בו מפתחים נתקלים.

  בגרסת 2019 של שרתי SQL נוספת לראשונה התמיכה בקידוד UTF-8. יתרה מכך, התמיכה בקידוד UTF-8 נעשית על ידי שימוש בסוג נתונים של טקסט פשוט CHAR/VARCHAR. הגדרת הקידוד נעשית כמו כל קידוד אחר על בחירת האוסף (COLLATE) המתאים. על מנת להקל את זיהוי האוספים התומכים בקידוד UTF-8 נעשה שימוש בסיומת של "_UTF8" לשם האוסף.

  השימוש בקידוד החדש יכול להפחית באופן דרמטי את גודל הנתונים עד ל -50% במקרים מסויימים, אבל ההשלכות יכולות להיות גם הפוכות. המעבר לשימוש בתכונה החדשה של שרתי SQL דורש הבנה לגבי האופן שבו השרת מאחסן את הנתונים והאופן בו הוא משתמש בהם, על מנת למנוע השלכות לא רצויות.

  במפגש זה, נסקור את הסוגים השונים של מחרוזות טקסט, ונעבור בקצרה על מושגים כגון

  Collations, supplementary characters and surrogate pairs, Code Pages, encoding (ASCII, Unicode, UCS-2, UTF-16, and UTF-8), Emoji, and more.

  בסיום המפגש נצלול מעט לתוך SQL Server Internals ונבחן את הדרך שבה SQL Server מאחסן את הנתונים מאחורי הקלעים וההשלכות על השימוש היום יומי.

  ✔️ מרצה אורח: רונן אראלי😍

  רונן אריאלי הוא יועץ בכיר ואדכיל בתחום פלטפורמות נתונים ופיתוח אפליקציות. הוא בעל ניסיון של למעלה מ -20 שנה במגוון שפות תכנות וטכנולוגיות, הובלת צוותי פיתוח וחברות תוכנה ומתן פתרונות ברמת הארגון. רונן פעיל בקהילות (בדרל כלל תחת הכינוי pituach/pitoach) בתחומי

  Microsoft Azure, SQL Server, T-SQL ו- Dot.Net.

  רונן משמש כמנהל במערכת MSDN של מייקרוסופט וחבר במועצת Microsoft TechNet WIKI המובילים את הפעילות של קהילות מייקרוסופט. רונן כותב בלוגים טכניים, מאמרים מקצועיים, ובלוגים, הוא מנהל משמש כאדמיניסטור במשפר בלוגים רשמיים של מיקרוסופט, וכן מחזיק בתואר Microsoft Most Valuable Professional.

  ✔️ הרשמה למפגש:
  https://globalhebrew.pass.org/Event.aspx?EventID=13532

  ✔️ המפגשים נערכים Online, וניתן להצטרף למפגש מכל מקום בו אתה נמצא. כל מה שצריך זה אינטרנט ומחשב עם רמקולים.

  * הפיצו את הבשורה בכל ערוצי התקשורות המתאימים📨💬📞

  ** מומלץ להירשם עם השם האמיתי שלכם וכתובת מייל עדכנית, אם אתם רוצים להשתתף בהגרלה אשר אנחנו עורכים בין המשתתפים. לפרטים נוספים תוכלו לצפות בהקלטה של המפגש הקודם.

  ✔️ המפגשים של הקבוצה מוקלטים בדרך כלל, ואתם מוזמנים לצפות במפגשים הקודמים ולהוריד את ההחומרים הנלווים להרצאות ואת קבצי המצגות, בארכיון הקבוצה בקישור הבא.

  ✔️ כחלק מפעילות הקבוצה אנחנו מפעילים את הפורום המקוון של MSDN, ומקדמים בברכה את השתתפותך בדיונים, שאלות, ותשובות בנושאי מערכות נתונים (מקומיים ובענן) של מייקרוסופט, וכמובן משוב על המפגשים של הקבוצה.
  https://social.msdn.microsoft.com/Forums/he-IL/home?forum=sqlhe

  להתראות ביום חמישי,


  📌המפגשים הבאים הפתוחים לרישום 📢

  ✔️ נפגשים ב 22 ביולי בשעה 18:00 שעון ישראל!
  נושא המפגש: איפה לעזאזל שמתי את המפתחות (הראשיים) שלי?
  מרצה אורח: עמי לוין😍
  הרשמה ופרטים נוספים למפגש בקישור הבא.
  https://globalhebrew.pass.org/Event.aspx?EventID=13531


  רוצים להיפגש פנים מול פנים?
  ✔️קבוצת המשתמשים המקומית של PASS, נפגשת בכל יום שני, הראשון בחודש.
  https://www.meetup.com/Data-Platform-Meetup-Israel


  signature   Ronen Ariely
   [Personal Site]    [Blog]    [Facebook]    [Linkedin]

  יום ראשון 23 יוני 2019 14:36
  מנחה דיון

כל התגובות