none
Yeni Proje Fikri Hk. Öneri İsteme RRS feed

 • Question

 • benım buyuk bır sorunuum var  konuya sızlere kendımı tanıtarak başlayım  .

  ben unuversıte ogrencısıyımm 22 yasındayım  ve kayserılıyım

  omrumm bılgısar  ugrasmakla gectıı lısede makıne uzerıne okdum ama bılgısayar bana daha cazıp geldıı  

  ve bılgısayar bolumunuu kazandım bılgıımm okull dann deyıll herkezın bıldıı gıbıbı unuversıte bırsey ogretmıyor fıkır sahıbıı olmak tan baska  tabı herkezınde olmasa benım fıkrım buu kendıı cabalarımla  c++  .net   c#  gıbı bır kac  dıler ogrendım   okulda bıraz etkısı var   .  program yazdım  duzunelerce kucuk programlar la baslayıpp yuksek verıı tabanıı ıceren cesıtlıı programlar ama hepsıı var olan belırlıı kısıler tarafandan yazılmıs programlar bunlar  cok arastırmalar yaaptım yazılım uzerıne amac olmayan bırsey okull bana bana bırsey ogretmıyor devamsızlık sorun olmasa hıc gıtmem bırde turkiye  de dıplomasız vasıfsız ıscıı oluyor sureklıı sıkntıı olann asgerı ucertıı alıyor  .hack sıradan oldu  yazılım dılerıı bılen cesıtılıı programlar yapa bılıyor bılgısyara gırmek ısteyen googleden arastıryor .herkez herseyıı bılırken  sevdım bır ıste ne kadar ılerleye bılırım?  benım  sızlere sorum bu bir dıyer sorumda  bılgıımın azda olsa olduna ıınanıyorum saatlerımm ne yapsamla geıcoyr aklma gelen yazılımıı pc de canlandırmaya calısıyorum ama aklma gelen yazılım zaten yazılımıs benım ısteedım olmayan bırsey  bence bılgıı onemlıı deyıll ywazılım dılerını bıl bılme   ne yapmak ıstedın onemlıı ben olmayan bırsey yapmak ıstıyorum   dusuncelerımıınn arasında  ısletım sıstemıı yapmak var yazılım dılıı ogrenen kurguu fılmıı ızleyen neden benn yapmayım derr bende dıyorum neden benn   cokk zor oldunu algarıtmayı saglam olamsını  anakartından cesıtlıı cıplerın calısma yolu calısma pırensıbıı cekırden kulanımı gıbı  kısımlerının bılınmesıı gerektınıı ve ekıpp ısıı olmasıı gerektınıı bılyorumm en onemlıısıı  bunuu yapınca kım kulanıcak ? kımse ama soyle bır soruda gelıyor aklıma facebook ios wındows onceden yoktuu pekıı ya sımdı  pekıı neden bır turkkunn ısmııı duyulmasın neden ıngılızceye muhtacız turkceye muhtac olsunlar oyle bır sey yapkı ... dıye dusunduklerım oluyor ama nerden nasıl baslıcamıı bılmıyorum olmayan bırsey sızlere sorum ne yapmam gerek bır yazılımcıı olarak kendımıı nasıll gelıstırım nasıl saglam bır fıkır bula bılırım ? sız yazılmcıı,bılgı bırıkımıı yuksek kısler olarak bana onerılernız nasıl olur ?


  • Edited by Barış Sarıtaş Thursday, December 12, 2013 6:52 AM Başlık Değiştirildi.
  • Moved by Barış Sarıtaş Thursday, December 12, 2013 6:53 AM Öneri İstendiğinden Konu Dışı'na Taşındı.
  Wednesday, December 11, 2013 9:41 PM

All replies

 • Türkçe öğrenmen.
  Wednesday, December 11, 2013 10:39 PM
 • büyüklerin yanında benim fikir vermem doğru olmaz ama eğer bir fikir geliştirmek istiyorsan google'un patent servisini kullan.sende merak uyandıran fikirleri geliştirebilirsin.üzerine yeni şeyler ekleyip yeni boyutlar kazandırabilirsin.Ama önce Türkçe ni düzeltmeni öneririm.bu yazı şekliyle çok zor ilerlersin..
  Wednesday, December 11, 2013 10:41 PM
 • Türkçe metinleri "panpa stayla" çeviren bir converter yapabilirsin.

  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com
  MCC

  Wednesday, December 11, 2013 11:21 PM
 • Kusura bakma yarısında bıraktım okunmuyor.
  Thursday, December 12, 2013 7:02 AM
 • Kardeş, dil kadar yapman için para veya yardımcı olacak profesyoneller lazım. Eğer orjinal bir fikrin varsa onu prototip yapacak kadar ilerletirsen, Üniversilere başvurabilirsin. Ya da melek yatırımcılara. Sen yazar olmayacağına göre yazını eleştirmek yersiz.

  Eğer işletim sistemi yazmak istiyorsan bunun ihtiyaçtan öte bir yanı da var; yenilikleri. Eğer (ki büyük olasılık o zaten) tek başına yapamayacaksan bu işletim sistemini de, yine bir önerim var. Bir işletim sistemi özelliği geliştirip alfa veya beta oluşturursan Pardus'a eklenmesi yönünde TÜBİTAK ile iletişime geçebilirsin.

  Bir tane önerim de var, moralini bozan hiç bir mecra ve kişi ile bu tip hedeflerini ilerletmeye çalışma. Ama olabildiğince de, gerçekçi ve sınırları bilmen lazım k; o da bir gerçek.

  Bu tip önerilerin cevaplarını internette aradığında karşına moral bozucu şeylerden başka bir şey çıkmaz. Kendinde potansiyel görüyorsan girişimler yaparsın, sonra da başvurular..

  Thursday, December 12, 2013 5:59 PM
 • ..işte bu nedenle Türkçe'ye muhtaç olmayacaklar.
  Thursday, December 12, 2013 6:03 PM
 • "Okumam Yazmam Yok ama Kayserli 'yim" diyorsun...!!! Sen En iyisi Yukarıdaki önerilerin tümünü harmanla ve kendi yolunu kendin Bul..Ata sözüdür " En iyi bildiğim şey hiç bir şey bilmediğimdir"..


  http://eraslancemil1.blogspot.com/

  Thursday, December 12, 2013 8:41 PM
 • "Okumam Yazmam Yok ama Kayserli 'yim" diyorsun...!!! Sen En iyisi Yukarıdaki önerilerin tümünü harmanla ve kendi yolunu kendin Bul..Ata sözüdür " En iyi bildiğim şey hiç bir şey bilmediğimdir"..


  http://eraslancemil1.blogspot.com/

  Hocam o atasözü müydü ya? Sokrates in sözü değil miydi? Atamız sokrates gibi gözüküyor :)

  Barış Ceviz - Software Developer
  Web Blog Adresi

  Thursday, December 12, 2013 8:48 PM
 • "Okumam Yazmam Yok ama Kayserli 'yim" diyorsun...!!! Sen En iyisi Yukarıdaki önerilerin tümünü harmanla ve kendi yolunu kendin Bul..Ata sözüdür " En iyi bildiğim şey hiç bir şey bilmediğimdir"..


  http://eraslancemil1.blogspot.com/

  Hocam o atasözü müydü ya? Sokrates in sözü değil miydi? Atamız sokrates gibi gözüküyor :)

  Barış Ceviz - Software Developer
  Web Blog Adresi

  Haklısın Barış Bey;

  Alışkanlık, Örnekleme yaparken her sözün Atalarımızdan geldiğini sanırız. Hz.Adem 'den bu yana her büyük ve güzel laf eden insanlığın atası farzedelim..Dil sürçmesi.Affola..


  http://eraslancemil1.blogspot.com/

  Thursday, December 12, 2013 8:56 PM
 • ... Sen yazar olmayacağına göre yazını eleştirmek yersiz.

  ...

  Bir tane önerim de var, moralini bozan hiç bir mecra ve kişi ile bu tip hedeflerini ilerletmeye çalışma. ...  turkkunn ısmııı duyulmasın neden ıngılızceye muhtacız turkceye muhtac olsunlar oyle bır sey yapkı .. >
  Abdullah, arkadaş bu cümleleri yazıyorsa bu eleştiriler bence gayet yerinde.
  Friday, December 13, 2013 11:05 AM
 • Adam yazmış gitmiş. Güzel Türkçe'mizi unuttuğuna göre, bu sayfayı kontrol etmeyide unutmuştur eminim. 


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft urunleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ucretsiz sunmaktadır. Bu icerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk ustlenildiği anlamına gelmez. Iletişim: barissaritas[at]windowslive[nokta]com

  Friday, December 13, 2013 11:11 AM
 • Türkçe`mize muhtaç olabilmeleri için öncelikle bizim güzel bir Türkçe kullanmamız gerekiyor.Bundan dolayı Şahin Bey dediğiniz şeyi yapabilmek için öncelikle kendi Türkçenizi düzeltmeniz gerekiyor.

  Saturday, December 14, 2013 8:29 AM