none
WindowsMobile 6 - Motorola MC75 a zjisteni pozice,kde se prave nachazi. Volani z "venku" PC -> Motorola

  Dotaz

 • Dobry den. potrebuju poradit s resenim tohoto ukolu.

  - potrebuju nejakym zpusobem navazat spojeni mezi stolnim pocitacem a Motorolou MC 75 (s WindowsMobil) primo po internetu

  - po navazani spojeni musim zjistit GPS pozici Motoroli, kde se prave nachazi a tuto informaci nejak dostat na stolni pocitac.

   

  Doposud jsem pouze nasel priklady, jak primo v aplikaci bezici na Motorole volat GPS funkce a tim si zjisiti svou pozici. Muj problem ale je, to potrebuju "z venku" navazat spojeni s Motorolou a zjisiti si jeji pozici.

   

  Da se toto resit v C# ? Jak na to.

   

  čtvrtek 2. září 2010 14:15

Odpovědi

 • Na snadě je několik způsobů.

  1) Na mobil nasadit klienta, který bude pravidelně zjišťovat svou pozici a posílat ji po netu na server, odkud ji bude moci přečíst PC.

  + pozice bude asi nejaktuálnější a bude k dispozici vždy poslední pozice a mobil bude pozici zasílat pouze v případě, že GPS bude vidět satelity

  2) Na mobil nasadit klienta, který bude pravidelně číst ze serveru DB záznam a pokud tento záznam bude obsahovat požadavek na zjištění pozice, přečte vlastní pozici a pošle jí na server, odkud si jí PC klient může přečíst. 

  - je třeba ošetřit situaci kdy mobil nevidí na satelity, buď ukládat pravidelne poslední pozici u sebe a tu odesílat, nebo požadavek na odeslání pozice uložit do fronty a vykonat jej ihned po zjištění dostupnosti GPS dat. To ale platí pro všechna řešení.

  3) Na mobil nasadit klienta, který bude na server posílat svou IP adresu a bude připraven přijmout TCP spojení. PC klient si přečte IP adresu a naváže spojení s listenerem na telefonu a požádá ho o zaslání informace o pozici.

  Nejsem si jist, jak moc dobře lze uskutečnit spojení PC versus WindowsMobile klient přes GPRS. Nevím kde všude a jaká komunikace může být zakázána, zda se v případě GPRS nejedná o privátní síť s netransparentními routery a pod.

  4) Na mobil nasadit klienta, který bude čekat na SMS ve speciálním formátu a pokud ji dostane, pak odešle buď po internetu nebo SMSkou svou pozici, kterou zpracuje PC klient.

  Toto je dražší řešení, ale funguje, kdysi jsem takovou aplikaci napsal.
  Každé z těchto řešení má své výhody i nevýhody. Je třeba si vybrat tu správnou cestu. Každopádně vždy bude muset být na mobilu klientská aplikace.

   

  úterý 28. září 2010 19:50