locked
Windows Live Mail RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,tenhle problém jsem řešil již na Windows Community,tam mi poradili(neb problém nebyl vyřešen) abych se obrátil na tuto stránku, takže tak činím s nadějí, že snad někdo pomůže,díky předem. Níže je popsán problém + nějaká korespondence s Micr.Community

  Dobrý den, mám problém s odesíláním fotografií z Windows Live Mailu(fotoalbum přes one drive). Do cca června vše fungovalo jak mělo. Když chci odeslat pár nějakých fotek, absolutně je nemohu normálně připojit, nutí mě to udělat fotoalbum-to pak odeslat přes one drive kde se to nějakou dobu archivuje, to tedy nějak udělám a když dám odeslat, tak se to neodešle a hlásí mi to chybu. Podotýkám,že jsem úložiště vyčistil a není tam nic(jako že by bylo plné,to není) Jinak Live mail funguje normálně i s přílohami, pokud tedy to neposílám jako fotolbum, ale jen jako normální přílohu. Ale jak chci současně odeslat více fotek, nutí mě to vysloveně k fotoalbu které se pak odesílá přes One Drive a to právě nefunguje. Prosím poradit jak mohu tedy odesílat fotky pomocí Life Mailu aniž by to šlo přes one drive(který stejně nevyužívám) nebo co mám udělat aby se odesílání přes one drive znovu zprovoznilo a nehlásilo mi to chybu. Děkuji. Psal jsem již dvakrát na podporu One Drive ale nikdo mi neodpověděl. Pavel

  Nazdar Pavle,

  Omlouvám se za pozdní reakci na tento dotaz.

  Nerad vidím, že máš potíže se sdílením fotografií ve sluzbě OneDrive. Mohl bych se zeptat, jestli by jsi mohl poskytnout snímek obrazovky chyby jež se objeví poté, když se pokusíš sdílet toto fotoalbum? Co se stane, pokud vytvoříš toto fotoalbum jako první krok a poté se pokusíš toto fotoalbum sdílet? Pokud použiješ jinou sadu fotek, nebo tyto fotky které sdílíš rozdělíš do dvou fotoalbumů, všechno funguje tak jak má?

  Budu se těšit na Tvou odpověď!

  S pozdravem,

  Petr

  Ahoj Petře,
   
  to jsem moc rád a děkuji za to, že ses mi ozval, protože přímo na položený dotaz a to dvakrát se mi z one drive neozval NIKDO.
   
  PC používám již docela dlouho, spoustu věcí umím, ale tohle opravdu je záhada a sám s tím nehnu. Dokud jsem měl XPčka, používal jsem k velké spokojenosti outlook express bez problému, “velký”outlook NECHCI a proto jsem hledal něco podobného, takže mám W.Live Mail-jak píšu do června vše fungovalo níže popisovaným postupem bez problému.Já sám mám rád věci vysvětlit polopatě,takže můj postup (včetně screenshotu s chybovou hláškou) popíšu:
   
  1/Vyberu třeba 3 fotky, které chci mailem odeslat
  2/Na ně kliknu pravou myší a zvolím “odeslat” podnabídka “příjemce mailu”
  3/Zvolím velikost obrázku(volím přednastavené “Střední 1024x768” kliknu na “připojit”
  4/Objeví se mi klasický email s vytvořeným fotoalbem(3 fotky různě uspořádané podle šablon nabídky), který by měl být odeslán(samozřejmě zvolím komu,předmět atd atd)
  5/Dám odeslat a objeví se chybová hláška:" Došlo k neznámé chybě , Server smtp Seznam.cz ,ID chyby služby Windows Live Mail 0x8007007A, Protokol SMTP,port:25, Zabezpečení: (SSL) :Ne
   
  Díky moc za radu co s tím.
   
  Pavel
  Co se stane, pokud vytvoříš toto fotoalbum jako první krok a poté se pokusíš toto fotoalbum sdílet?
  P.S. Na tvůj další dotaz neumím odpovědět, protože jsem to nikdy nedělal a v životě to potřebovat nebudu a ani to neumím jak se to dělá. Prostě jen a pouze chci odeslat mail s připojenými obrázky, což ale nejde, protože mě to nutí “do fotoalba” které ale zas musím odeslat přes one drive a to odeslat nejde, takže já prostě z live mailu nemohu odeslat více jak 1 obrázek, pak to jde(jen ten jeden), jak se jedná ale o více-a tedy fotoalbuma přes one drive, prostě to neodešlu a musím přímo na domovský server, např, na seznam a na jejich mail.Pak je mi ale zas live mail nanic.

  Ahoj Pavle,

  děkuji za poskytnutí těchto informací.

  Prodiskutoval jsem tento případ znovu s naším technickým oddělením a usím bohužel konstatovat že tato chyba je způsobená přímo programem Windows Live Mail. Chtěl jsem Vás proto poprosit, aby jste napsal tento případ ještě jednou a to na MSDN fóra.

  Děkuji za pochopení a trpělivost v řešení tohoto případu.

  S pozdravem,

  Petr

  Ještě poslední poznámka:

  Internet mi poskytuje UPC, zjistil jsem si, že NEMÁM blokovaný port 25. Ve firewallu jak v routeru tak přímo v PC jsem výslovně povolil onen port i program Windows Live Mail.Cyba stále trvá.


  sobota 10. září 2016 17:01

Odpovědi

 • Zdar, asi špatné fórum, ale na tom nesejde.

  Windows Live Mail taky používám tak jsem to vyzkoušel a nefunguje mi to úplně stejně. Trochu hledání potvrzuje, že jde o změnu v architektuře OneDrive, takže neteče a nepoteče. Koneckonců od 1.1.2017 nemá jít Windows Live Mail už ani stáhnout a nainstalovat.

  Nicméně řešení jak odeslat více fotek je nasnadě: Otevřít nový e-mail a fotky přiložit jednu po druhé, jako obyčejné přílohy, nikoliv jako album. Pak to nejde vůbec přes OneDrive a fotky se odešlou.

  Honza

  středa 14. prosince 2016 5:38

Všechny reakce

 • Zdar, asi špatné fórum, ale na tom nesejde.

  Windows Live Mail taky používám tak jsem to vyzkoušel a nefunguje mi to úplně stejně. Trochu hledání potvrzuje, že jde o změnu v architektuře OneDrive, takže neteče a nepoteče. Koneckonců od 1.1.2017 nemá jít Windows Live Mail už ani stáhnout a nainstalovat.

  Nicméně řešení jak odeslat více fotek je nasnadě: Otevřít nový e-mail a fotky přiložit jednu po druhé, jako obyčejné přílohy, nikoliv jako album. Pak to nejde vůbec přes OneDrive a fotky se odešlou.

  Honza

  středa 14. prosince 2016 5:38
 • To je přesně to, s čím se potýkám... Jednotlivě fotky jdou vložit bez problémů, ale je to na celé odpoledne, než pošlete víc fotek, zvlášť, když mají 2 - 4 MB...!!! Určitě to nebude chyba Win Live Mailu, protože mi to šlo dobře. Fotky ve formě fotoalba se zmenšily, odeslaly a zároveň se uložily do OneDrive. To jsem měla ale Win 8.1. Pak jsem udělala upgrade na Win 10 a byl konec. Pořád se s tím peru a hledám, kde je chyba. Odhaduji špatnou synchronizaci mezi OneDrive a Win Live Mail... Už jsem to probírala s kdekým, ale nikdo si s tím neví rady, a mě to štve. To na to skutečně nikdo nepříjde?????

  Renáta

  úterý 20. prosince 2016 14:47
 • Všem, kdo se potýká s tímto problémem (odesílání zmenšených fotografií):<o:p></o:p>

  Nainstalujte si eM Client na stejnojmenné stránce (je tam i free verze) a po: Nastavení/Systém/Výchozí aplikace/Nastavit výchozí možnosti podle aplikace/kliknout na eM Client/Vybrat výchozí nastavení tohoto programu/označit VŠE. <o:p></o:p>

  eM Client se při nastavování sám přihlásí k příchozím a odchozím serverům, takže žádná práce.<o:p></o:p>

  Samozřejmě eM Client nastavit jako výchozí e-mailový program.<o:p></o:p>

  Fotky jsem označila přímo ve složce (bylo jich 200) a přes volbu příjemce e-mailu jsem je odeslala, trvalo to cca 1 min.!!! <o:p></o:p>

  Vřele doporučuji Win Live Mail odinstalovat.<o:p></o:p>

  Mějte se.<o:p></o:p>

  R.<o:p></o:p>


  pondělí 26. prosince 2016 14:31
 • Všem, kdo
  se potýká s tímto problémem (odesílání zmenšených fotografií):<o:p></o:p>

  Nainstalujte
  si eM Client 
  (je tam i
  free verze) a po: Nastavení/Systém/Výchozí aplikace/Nastavit výchozí možnosti
  podle aplikace/kliknout na eM Client/Vybrat výchozí nastavení tohoto
  programu/označit VŠE. <o:p></o:p>

  eM Client
  se při nastavování sám přihlásí k příchozím a odchozím serverům, takže žádná
  práce.<o:p></o:p>

  Samozřejmě
  eM Client nastavit jako výchozí e-mailový program.<o:p></o:p>

  Fotky
  jsem označila přímo ve složce (bylo jich 200) a přes
  volbu příjemce e-mailu jsem je odeslala, trvalo to cca 1 min.!!! <o:p></o:p>

  Vřele
  doporučuji Win Live Mail odinstalovat.<o:p></o:p>

  Mějte se.<o:p></o:p>

  R.<o:p></o:p>


  pondělí 26. prosince 2016 14:32