none
Access v různém národním prostředí RRS feed

 • Dotaz

 • Pracuji v mezinárodní organizaci a musím občas napsat nějakou aplikaci v Accessu (dosud od Accessu 2000 až po 2010).

  Problém je v tom, že pokud takovou aplikaci napíšu v anglické verzi Accessu, pak v pohodě funguje všem uživatelům jak s anglickými Windows, tak s národními, konkrétně třeba českými nebo švédskými.

  Ale opačně to nefunguje. Pokud aplikaci napíšu na PC s českým Windows a českým Accessem, pak tato aplikace v pohodě funguje všem českým uživatelům, ale nefunguje uživatelům na anglické verzi Win/Access. Chyba je v tom, že aplikace jakoby nemůže například najít některé (nikoliv všechny) událostní procedury ve VBA kódu, které byly při tvorbě aplikace přiřazeny formulářům a jejich prvkům (text boxy, tlačítka, doubleclick v datových polích atd.).

  Obdobný problém nastane, když aplikaci napíšu na švédském PC (myšleno se švédským Windows a Accessem)

  Tento problém jsem měl již na Access 2000 a přetrvává dodnes, kdy používáme Access 2010. Zatím jsem to řešil tak, že vývoj aplikací v Accessu dělám na anglické verzi. Je to ale opruz stále pčecházet k US notebooku - i když v praxi není potřeba mít anglickou verzi na celý vývoj aplikace: bohatě stačí, když pod anglickou verzí vytvořím příslušný formulář a založím potřebné prvky včetně jejich událostních procedur, které ale mohou zůstat prázdné (hlavně že vznikne záhlaví těch procedur). Zbytek kódu a úpravy designu již lze dělat klidně pod českou verzí (nebo třeba švédskou) a všem to funguje.

  V čem ten problém spočívá? Existuje jiné řešení, než mít pro vývoj vždy k dispozici anglickou verzi Accessu?

  čtvrtek 4. června 2015 10:52