none
C# .NET třívrstvá aplikace

  Dotaz

 • Dobrý den přátelé,

  potřeboval bych poradit a navést na správnou cestu...

   

  Úvodem, pracuji jako analytik a zároveň programátor u mladé společnosti čítající 150 zaměstnanců s velmi vysokým obratem, která se zabývá nákupem a prodejem komodit...

  Pracuji ve front office a mám za úkol řešit workflow nových zákazníků a smluv s nimi po dobu než se stanou našimi zákazníky... (tři měsíce než dojde k uzavření smluv a služeb)

  Prvních pět měsíců jsem rozšiřoval aplikaci XAMP v PHP (web a intranet aplikace na Apache a MySQL DB) - dvouvrstvá, která doteď řeší transformaci dat na vstupech a rozparsování pro další vnitrofiremní aplikace. Vstupy a výstupy: XML, XLSX, HTML www služby, MSSQL. (docela rozmanité prostředí)

  Vzhledem k tomu, že systémy společnosti jsou rozděleny cca do sedmi různých systému (na platformě windows) a mám k dispozici virtuální prostředí serverů MS Srv. 2008, chtěl bych přeprogramovat aplikaci na vstupech z PHP migrovat na C# nebo JAVU.

   

  PROBLÉM:

  stojím před rozhodnutím zda JAVA nebo C#

  JAVU zvládá kolega který bude řešit call centrum a rád by JAVU použil, ale hlavní správce se domnívá, že když máme technologie MS (IIS, SRV2008, MSSQL apod.) a na back office běží aplikace na MSSQL. Měli by jsme jít cestou C#.

  Já se rozhoduji zda se naučit .NET a C# (znám C++ a PHP) a nebo se naučit NetBeans a JAVU?

  HLAVNÍ dotaz zní jaký bcyh měl použít model?

  Potřebuji mít data na MS SQL, prostřední vrstvu (kontinuálně běžící server a server vyřizující požadavky klientů) a příjemného klienta fungujícího na webu i na intranetu. Klient by měl být dobře upravovatelný, nejlépe Silverlight ovládací prvky jako visuáně navrhovatelné formuláře apod. Nechci se už pachtit s HTML prvky a formuláři nebo něčím podobným. Nechci ani přímý přístup mezi klientem a DB serverem. Ale potřebuju něco jako je Tomcat nebo Glasfish na JAVĚ....

  Existuje nějaký server jako na JAVĚ, který by jednoduše po internetu a intranetu řešil předávání požadavků mezi Silverlight aplikací a MSSQL? Tak abych přijímal požadavky a dotazoval se podle práv na data v MS SQL? A zformátoval je a předal zpět do aplikace v Silverligh u klienta?

  Jaký server by byl vhodný od MS? Nebo budu muset nastudovat tvorbu server služeb a nějaký server naprogramovat od základu? (transakce mezi klientem silverlight, přenos dat apod.?)

  Nejvíc by se mi líbilo posílat do Silverlightu pole objektů, ze tříd které by znal Silverlight i Server a předávaly by si tak data... Kolega mi vysvětlil, že je to serializing a Java to umožňuje... ale pořád je zde požadavek správce a to, že i já tíhnu raději k C#...

   

  Prosím poraďte...

  pátek 15. dubna 2011 19:04

Odpovědi

 • Dobry den,

  existuji v podstate 2 moznosti. Bud muzete zpristupnit sluzby serveru jako operace (ZapisFakturu) pomoci webovych sluzeb a SOAP, pak je celkem jedno na cem serverova vrstva bezi, SL si s webovymi sluzbami rozumi.

  Pokud chcete zpristupnit spise data, je nejlepsi pouzit REST a OData. .NET framework to umi primo pomoci WCF Data Services, ale jsou i knihovny na dalsi platformy - vice viz www.odata.org

  Michael Jurek
  Microsoft

  pondělí 18. dubna 2011 8:54
  Přispěvatel