none
Jak vytvořit v Microsoft Visual C# Studio Express program EXE? RRS feed

  • Dotaz

  • Mám dotaz, vytvořila jsem si program ve Visual Studiu C# 2008 Express edition program, který chci někomu poslat, případně vystavit na webu. Je to konzolová aplikace (pro Příkazový řádek), a chci z otevřeného projektu dostat samotný soubor "nazevprogramu.exe". Určitě nechci vytvářet žádné instalační balíčky, ani přikládat k programu knihovny NET Framework, to si může každý stáhnout z netu.

    Ve Visual Basic studiu 2005 byla tuším v nabídce Soubor položka Vytvořit EXE. Tady jsem nic takového bohužel nenašla. Poradí mi někdo? Zároveň bych se chtěla zeptat, kam Visual studio ukládá zdrojové kódy v případě, že bych chtěla vytvořit Open source a kódy vystavit na webu? Předem díky!
    pondělí 21. prosince 2009 16:46

Odpovědi

  • Exe soubor se vytváří ve chvíli kdy provedeš Build programu. V případě že přepneš na konfiguraci Release, hledej exe soubor v adresáři bin\Release, v konfiguraci Debug bude po spuštění Build v adresáři bin\Debug. Pokud jsi neměla v programu referencované knihovny které by nebyly v instalaci Frameworku, pak stačí ke spuštění takového programu pouze tento exe soubor, opět pouze zase jen na stroji, který má instalován Framework který obsahuje knihovny které jsi použila ve svém programu.

    úterý 22. prosince 2009 20:03