none
Nelze přidat datový zdroj RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím vespolek.

  Objevil se u mne ve VS2008 následující problém. Chci přidat nový datový zdroj, kliknu tedy na "Add new data source " a otevře se mi průvodce.

  V "Choose a data source type " vybírám Database dám Next (kterákoliv z ostatních voleb je funkční). Až doposud vše funguje.

  Na další obrazovce "Choose your data connection " kliknu na New connection . V tom okamžiku místo otevření dalšího okna zmizí stávající průvodce a dál se nic neděje.

  Verze VS je 2008 Professional. Už jsem zkoušel doinstalovat opravné balíčky a přeinstalovat datové zdroje a konektory. Dokonce jsem odinstaloval a nainstaloval celé Visual Studio. Problém se však nepovedlo vyřešit. Okno průvodce stále mizí. Nenapadá mne, jak ještě tento problém řešit. Předem díky za rady.


  Co znám, o to se mohu rozdělit a na to co neznám, se chci zeptat.
  pondělí 17. května 2010 19:58

Odpovědi

 • Tak se mi po dlouhém hledání a doplňování jednotlivých střípků skládačky tento zapeklitý problém.
  Zrekapituluji vývoj problému - někomu to může pomoci.
  1. Během přidání datového zdroje zmizel celý průvodce.
  2. Při pokusu přidat datový zdroj přes server explorer jsem dostal následující chybu: Cannot open log for source 'devenv'. You may not have write access.
  3. Návody k této chybě mi nepomohly, ale našel jsem zmínku o použití event logu ve windows. Když jsem ho chtěl použít, zjistil jsem, že byla služba zastavená.
  4. Pokus o spuštění vyvolal informaci o této chybě: ERROR_WMI_INSTANCE_NOT_FOUND, 4201 The instance name passed was not recognized as valid by a WMI data provider.
  5. Na základě téhle chyby jsem našel tady postup: http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/windowscompatibility/thread/c75ae899-d05b-411d-a7f2-00fdd33b8589/
  6. Pomohla mi utilitka s názvem SubInAcl .

  Co znám, o to se mohu rozdělit a na to co neznám, se chci zeptat.
  • Označen jako odpověď R-a-d pátek 25. června 2010 18:29
  pátek 25. června 2010 18:29