none
Problémy s MSSQL Inštalácia/Konfigurácia RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Už 3 dni sa bijem s MS SQL 2008 Express Edition with tools a Visual Web Developer 2010 Express Beta 2. Tak bol som zvedavý, čo Microsoft vypotil zo seba v novom "Visualku"...no je to všetko pekné, všetko mi ide (...len dokedy...) až na MSSQL 2008 EE with Tools. Poraďte postup, ktorý Vám frčal lebo ja už z toho šedivejem. Bežím na Windows XP SP2 SK...Vypisuje mi to chýb...ani nerátam...

  Snažím sa odinštalovať MSSQL Express 2008 a vypíše mi to, ž nemôže inicializovať setup.rll. Snažím sa zapnúť server, nejde. Snažím sa dostať cez Management studio do databázy -> tiež nejde, keďže server je vypnutý...Budem vďačný za každú radu.
  neděle 20. prosince 2009 20:24

Všechny reakce

 • Reinstalace celé instance SQL Serveru nepomohla (nebo nelze spustit instalační program explicitně, z instalačního zdroje/média)?

  Pokud instalační program hlásí chybový kód 0x80070002, pak pravděpodobně uvedený soubor v očekávaném umístění neexistuje.

  V případě, že nic jiného nepomůže, doporučuji "odchytit" aktivitu instalačního programu, např. pomocí nástroje Process Monitor (http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx). Poté vyhledat v zachycených záznamech logu inkriminovaný soubor dle názvu a zjistit, v jakém umístění je očekáván. Z instalace SQL Server pak tento soubor do daného umístění nakopírovat. Opakovat analogicky v případě dalších chybějících souborů.

  Michal Jakubec
  čtvrtek 4. března 2010 16:31