none
Widows.Forms kontra WF, WCF a WPF RRS feed

 • Dotaz

 • Prosím, poraďte mi, mám přejít při programování  z Windows.Forms na novou knihovnu WF, WCF a WPF ? Se zavedením (doinstalováním) .NET Framewor 3.5 nebo později ?

  Co mobilní aplikace také také bude verze .NET Compact Framework 3.5?

   

  Předem děkuji za odpověď

  čtvrtek 30. srpna 2007 7:15

Odpovědi

 •  

  Dobrý den,

  tyto nové technologie plošně nenahrazují dosavadní WinForms, nýbrž ho spíše doplňují.

   

  Přesněji řečeno Windows Presentation Foundation (WPF) je další alternativou, co se prezentační vrstvy aplikace týče. Přináší novou filosofii do tvorby uživatelského rozhraní aplikací, nicméně nelze ho prohlásit za nástupce WinForms. Klasické WinForms se bude ještě dlouho používat a rozhodně není ještě doba ho za WPF zcela vyměnit. Každá tato platforma má své určení a při návrhu aplikace je třeba se rozhodnout, kterou cestou se vydat. WPF rozhodně stojí za prostudování, nicméně o absolutní přechod z WinForms na WPF se nejedná.

   

  Windows Communication Foundation (WCF) zase zastřešuje tvorbu komunikační části Vašich aplikací. Tam už by se dalo více mluvit o možnosti nahrazení současných postupů touto novou "technologií". Ve skutečnosti se jedná o určité nové API zastřešující dosavadní komunikační API a umožňující zejména nové možnosti unifikované správy a konfigurace.

   

  Windows Workflow Foundation (WF) je API, které pokrývá problematiku workflow. Lze ho použít zejména pro řízení toku aplikací a jsou na něm např. postaveny nové software-factries Microsoftu. Je to trochu jiný způsob myšlení nad fungováním aplikací a opět stojí za prostudování, nicméně o absolutní náhradu se opět nejedná - je to alternativa k tradičnímu způsobu.

   

  Robert Haken [MVP ASP/ASP.NET]

  HAVIT, s.r.o., www.havit.cz

  http://knowledge-base.havit.cz

  pondělí 3. září 2007 8:29
  Moderátor