none
Entity Framework nenamapuje tabuľky v databáze do modelu v C# projekte RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý deň,

  Používam MS SQL Server 2005, Visual Studio 2010 Ultimate, Windows XP Professional SP3. Usiloval som sa pristupovať k databáze (uloženej v SQL serveri) pomocou objektovo - relačného mapovača Entity Framework nefuguje to však.

  Postupoval som nasledovne: 

  Pridal som do C# projektu novú položku ADO.NET Entity Data Model a v následne otvorenom dialógovom okne som vybral Generate from database. V druhom následne otvorenom dialógovom okne som bez problémov vybral danú databázu a následne (v 3. dialógovom okne) som zaškrtol aby sa do modelu zahrnuli všetky tabuľky (tabuľky z databázy ku ktorým som chcel pristupovať tu boli normálne vypísané a všetky som zaškrtol). Následne som klikol na tlačítdo Finish a vygeneroval sa a do projektu sa vložil .edmx súbor, ktorého zdrojový kód (.cs) obsahoval len triedu typu ObjectContext, nie však triedy pre jednotlivé tabuľky. Tiež sa namiesto vizuálneho zobrazenia tabuliek modelu v .edmx súbore sa zobrazuje len výzva aby som vytvoril entity tahaním z panela nástrojov.

  Skúšal som aj opačný postup (vytvoriť si model a z neho potom vygenerovať databázu) ale ani ten nefunguje. Navrhnuté tabuľky sa do databázy nepridajú hoci nová databáza sa na server pridá.

  Kde by mohol byť problém? 


  úterý 2. července 2013 16:35