none
Entity Framework nenamapuje tabuľky v databáze do modelu v C# projekte

  Dotaz

 • Dobrý deň,

  Používam MS SQL Server 2005, Visual Studio 2010 Ultimate, Windows XP Professional SP3. Usiloval som sa pristupovať k databáze (uloženej v SQL serveri) pomocou objektovo - relačného mapovača Entity Framework nefuguje to však.

  Postupoval som nasledovne: 

  Pridal som do C# projektu novú položku ADO.NET Entity Data Model a v následne otvorenom dialógovom okne som vybral Generate from database. V druhom následne otvorenom dialógovom okne som bez problémov vybral danú databázu a následne (v 3. dialógovom okne) som zaškrtol aby sa do modelu zahrnuli všetky tabuľky (tabuľky z databázy ku ktorým som chcel pristupovať tu boli normálne vypísané a všetky som zaškrtol). Následne som klikol na tlačítdo Finish a vygeneroval sa a do projektu sa vložil .edmx súbor, ktorého zdrojový kód (.cs) obsahoval len triedu typu ObjectContext, nie však triedy pre jednotlivé tabuľky. Tiež sa namiesto vizuálneho zobrazenia tabuliek modelu v .edmx súbore sa zobrazuje len výzva aby som vytvoril entity tahaním z panela nástrojov.

  Skúšal som aj opačný postup (vytvoriť si model a z neho potom vygenerovať databázu) ale ani ten nefunguje. Navrhnuté tabuľky sa do databázy nepridajú hoci nová databáza sa na server pridá.

  Kde by mohol byť problém? 


  2. července 2013 16:35