none
Sluzba WIN RRS feed

 • Dotaz

 • Dobry den

  vytvoril som si sluzbu v c#. postupoval som podla navodu na MSDN, po nainstalovani cez installutil sa sluzba tvari ze je v poriadku , ale nie je nikde k dispozicii. Pritom sluzba obsahuje vlastny kod iba zapis do event logu po spusteni a po vypnuti takze nevidim ziadny dovod preco by nemala byt spustena alebo nainstalovana....
  Michal
  čtvrtek 22. října 2009 7:36

Odpovědi

 • Tím, že služba není k dispozici máte na mysli, že není uvedena v MMC konzoli Služby (Services), resp. odpovídajícím pohledu konzole Správa počítače (Computer Management)?

  Za určitých okolností může mít utilita installutil.exe problémy s odebráním existující služby, přičemž to může zkomplikovat její následnou novou instalaci (tj. aktualizaci). V takovém případě je nejsnadnějším řešením restart počítače, poté by služba měla být bezpečně odebrána i ze služby Service Control Manager a nová instalace by měla proběhnou úspěšně.

  Podotýkám, že ač se to tak může zdát, implementace robustní služby v prostředí platformy .NET není zrovna triviální záležitostí. Zejména korektní práce s prostředky operačního systému a dlouhodobý běh pracovních vláken vývojářům často činí obtíže. Doporučuji věnovat dostatek času studiu problematiky a inspirovat se dalšími příklady na webu.

  http://www.google.cz/#hl=cs&q=windows+service+.net&lr=&aq=&oq=windows+service+.net&fp=4aa282554a57ad20

  Michal Jakubec

  čtvrtek 4. března 2010 17:58